Street art i Banksy – obrazy inspirowane sztuką ulicy

Banksy to jeden z najbardziej tajemniczych, zagadkowych i nieprzewidywalnych artystów współczesnych. O tym brytyjskim artyście reprezentującym street art wiemy tak naprawdę bardzo niewiele, na temat jego życia czy tożsamości powstały wręcz legendy.

Na szczęście to twórca niezwykle płodny, wielbiciele sztuki mogą podziwiać wiele jego prac, oczywiście zwykle oryginały znajdują się w miejscach niezwykle dziwnych. Wszak nie są to muzea ani galerie, a mury przy budynkach czy fragmenty ścian. Dzieła jego mają zwykle wydźwięk pacyfistyczny, antykapitalistyczny i antywojenny. Miliony ludzi na całym świece podziwiają to, co Banksy stworzył. Na szczęście reprodukcje jego dzieł można kupić bez najmniejszego problemu, by i we własnych czterech ścianach mieć energię owego artysty.

Obrazy Banksy’ego niezwykle popularne

Przeniesione na powierzchnię obrazu graffiti Banksy’ego nie tracą na popularności. Wręcz przeciwnie – cieszą się ogromnym powodzeniem. Wieszają je na ścianach zarówno nastolatki, jak i rodziny, single, pary – swoista moda na twórczość tego szalenie oryginalnego człowieka trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, by trend ten miał się zmienić.

Chociażby kultowa Dziewczynka z balonikiem, obraz wykonany na podobieństwo muralu, zatytułowany Zawsze jest nadzieja. Niewiele jest chyba osób, które owego dzieła nie znają.

Sprzątaczka również cieszy się ponadprzeciętną popularnością, bardzo często pojawia się w pokojach dziennych Polaków.

Obrazy Banksy’ego, czyli moc w prostocie

Inspirowane twórczością artysty obrazy są tak naprawdę genialne w swojej prostocie. Widać wyraźnie, że nie potrzeba skomplikowanych chwytów, printów czy zdobień, aby stworzyć dzieło z najwyższej półki. Już sam podpis artysty jest inspirujący, prawda?

No comments yet.

Write a comment: